Przepompownie ścieków

Przydomowa przepompownia ścieków

Przydomowe przepompownie ścieków budowane są na bazie produkowanych przez firmę CONPLAST studzienek wytwarzanych z polietylenu PEHD metodą obrotową (rotomulding). Ich główną zaletą jest monolityczna budowa oraz usztywnienia pierścieniowe, które spełniają podwójną rolę – wzmacniają studzienkę i stanowią naturalne zakotwiczenie w przypadku wystąpienia wód gruntowych. Dno studzienki w kształcie ściętego stożka przeciwdziałała odkładaniu się ścieków i ich zagniwaniu. Grubość ścianki wynosi ≅ 8mm. Górna część studzienki została tak ukształtowana, aby można było zamocować pokrywę z polietylenu fi=600mm lub właz żeliwny A15 fi=600mm.

Aktualnie studzienki są produkowane w trzech wielkościach fi=800×1800, 2150mm oraz fi=1000x2150mm i posiadają aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej AT-15-9102/2013.

Firma CONPLAST, będąc producentem studzienek, oferuję gotowe kompletne przepompownie ścieków. Ich wyposażone w odpowiednie pompy i podzespoły zależy od indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Pompa zawieszona na belce i zawiesiu hakowym
Pompa zawieszona na belce i zawiesiu hakowym
Zawiesie hakowe
Zawiesie hakowe
Pompa stojąca na dnie przepompowni ścieków
Pompa stojąca na dnie przepompowni

studzienka przepompowni ścieków

Na bazie produkowanych studzienek wykonamy przepompownie ścieków według potrzeb naszego klienta. Aby ustalić jednak odpowiednią konfigurację przepompowni musimy znać odpowiedź na kilka pytań:

1. Jaka jest wysokość (H-n) od poziomu gruntu do spodu rury napływowej z uwzględnieniem spadku?

2. Na jaką odległość przepompownia ma tłoczyć ścieki?

3. Jaka jest wymagana wysokość podnoszenia ścieków?

4. Czy przepompownia ma tłoczyć ścieki do kanalizacji tłoczonej (ciśnieniowej), czy grawitacyjnej (samospławnej)?

5. Czy pompa ma być zasilana prądem jednofazowym czy trójfazowym?

6. Czy pompa ma być z rozdrabniaczem czy z tak zwanym „wolnym przepływem” ?

7. Jaka jest średnica rury napływowej ścieków (Fi-n)?

8. Jaka jest wymagana wydajność przepompowni?

Alarm wysokiego stanu ścieków w przydomowej pompowni jest prostym i funkcjonalnym urządzeniem informującym użytkownika o awarii pompowni. Alarm generuje sygnał dźwiękowy i świetlny. Załącza się gdy poziom ścieków w pompowni przekroczy wyznaczony poziom krytyczny. Przełącznikiem umieszczonym na panelu alarmu można wyłączyć donośny sygnał dźwiękowy alarmu. Alarm świetlny sygnalizuje awarię pompowni nadal. Po usunięciu awarii w przepompowni należy pamiętać aby ponownie załączyć sygnał dźwiękowy ustawiając przełącznik na pozycję ON.


Przykładowe rozwiązania studzienek przepompowni:

Pompownia domowa INWAP PD PE 0,8/2,2-S-ORKA

schemat przepompowni ścieków
  1. Pokrywa
  2. Zbiornik PEHD
  3. Zawór odcinający
  4. Sterownik SCE-1 ciśnieniowy
  5. Przewód tłoczny PE
  6. Zawór ZK 5/4″ zwrotno-kulowy
  7. Pompa wyporowa z rozdrabniaczem ORKA 5/4″
  8. Hydrosonda INWAP lub Pływaki
  9. Rurociąg napływowy PVC
  10. Sznurek do pompy
  11. Przejście przewodów elektrycznych Peszel DN50
  12. Szybkozłącze elektryczne IP67

Przepompownia ścieków na bazie studzienki Ø 800×1800 mm

rysunek, przekrój przepompowni ścieków

Przydomowa przepompownia ścieków – ekologicznie i wygodnie

W CONPLAST doskonale rozumiemy oczekiwania zleceniodawców. Wiemy dobrze, że współcześnie coraz więcej osób decyduje się na wdrażanie rozwiązań ekologicznych. Przydomowa przepompownia ścieków to fantastyczna alternatywa dla każdego, kto szuka wydajnych metod na radzenie sobie z nieczystościami płynnymi. Kiedy warto zastosować takie rozwiązanie?

Przepompownia ścieków – alternatywa dla szamba

Przede wszystkim przepompownia ścieków to świetna alternatywa dla standardowych szamb. Są one dużo bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Działanie takiej instalacji opiera się przede wszystkim na rozkładzie ścieków w bezpieczny sposób – poprzez wykorzystanie procesów biologicznych. Dzięki temu domowa przepompownia ścieków jest też znacznie wygodniejszym sposobem radzenia sobie z nieczystościami. Nie trzeba korzystać z zewnętrznych usługodawców, których zadaniem jest opróżnianie szamba i wywóz zawartości do oczyszczalni.

Domowa przepompownia ścieków a oszczędzanie

Chociaż koszty początkowe są odczuwalnie większe niż w przypadku zakładania szamba, to ze względu na praktyczne zerowe koszty eksploatacyjne, inwestycja zwraca się niezwykle szybko. Warto więc rozważyć taką opcję, kiedy zależy nam na oszczędności – w dłuższej perspektywie okaże się to znacznie lżejsze dla naszego portfela niż cykliczne opłaty związane z wywozem nieczystości. Pompownia ścieków – jak to bywa w przypadku rozwiązań ekologicznych – staje się świetnym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty w skali roku.

Przydomowa przepompownia ścieków w nowoczesnym domu eko

Warto zaznaczyć, że przepompownie ścieków doskonale współgrają z innymi, promowanymi dzisiaj, metodami pozyskiwania energii (termicznej czy elektrycznej). Jeśli więc wyposażyliśmy już nasz dom w panele fotowoltaiczne lub pompę ciepła, przydomowa przepompownia ścieków pozwoli nam nie tylko podnieść ekologiczność nieruchomości, ale także uniezależni nad od kolejnego podmiotu zajmującego się świadczeniem cyklicznych usług. Idąc tym tropem, z łatwością możemy zrezygnować ze współpracy z elektrowniami, gazowniami czy właśnie przedsiębiorstwami wywożącymi nieczystości.

Warto wspomnieć także o jakości wykonanie – domowa przepompownia ścieków od przedsiębiorstwa CONPLAST to technologia na miarę standardów XXI wieku. Instalacja wykonana jest z tworzywa syntetycznego, a konkretniej mówiąc – polietyleny PEHD. To lekkie, szczelne i estetyczne tworzywo pozwala na bezproblemowy transport oraz montaż. Nie wiąże się też z żadnym niebezpieczeństwem dla środowiska naturalnego.

W CONPLAST mamy ponad piętnastoletnie doświadczenie w świadczeniu usług. Słyniemy z terminowości oraz fachowego doradztwa. Realizowane przez nas zlecenia zawsze cechują się dbałością o najmniejsze detale. Każdy, kto zainteresowany jest taką opcją jak pompownia ścieków, zyska nie tylko wymarzoną instalację, ale również garść fachowych porad. Zachęcamy do kontaktu.

EnglishPolish